Srebrny Nurek. Ola Enstad

Postać nurka wyrzeźbił Norweg Ola Enstad (1942-2013). Jego nurek, ubrany w dwubutlowy zestaw, jest w pełni przygotowany do zanurzenia. Nurek skrzyżował ręce na piersi i pochyla się lekko do przodu, aby zanurkować w wodzie wspaniałego fiordu Oslo.

Srebrna postać stoi na wybrzeżu, na  honorowym miejscu nad fiordem.

Honorowe molo ( „Honnørbrygga”) – jest świadkiem wielu ważnych wydarzeniach historycznych. W tym właśnie miejscu przybił do brzegu statek z królem Norwegii na pokładzie, powracającym po II wojnie światowej.

To niesamowite, jak wielkie tłumy ludzi fotografują posąg z błyszczącej polerowanej stali nierdzewnej, z lustrzaną powierzchnią. Przekonaj się sam, zobacz Nurka na Honnørbrygga – obok molo City Hall Pier 3 w Oslo.


„Diving Sculpture” Oli Enstad jest myta przed każdym latem. Dekoracja publiczna, Vaterland, Oslo. Sześciu naturalnych stylizowanych nurków podczas nurkowania w fiordzie Akerselva.
·   zdj. Monica,  Dykkeren av Ola Enstad

Ola Enstad również utworzył rzeźbę 6 nurków nurkujących w wodach czystego powietrza w Oslo. Ta ciekawa instalacja pojawiła się w 1990 roku się przed hotelem Radisson.

Zdjęcie główne: CC BY 3.0 File: Dykkar skulptur – Ola Enstad – Karl Christiansen – Oslo kommunes kunstsamling.jpg