www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Znalezione obrazy dla zapytania world maritime university malmo

Kim Utzon Architects & Terroir Architects

 
Znalezione obrazy dla zapytania malmo maritime university
World Maritime Univeristy - Światowy Uniwersytet Morski
Malmö, Szwecja

 World Maritime University,  w Malmö, jest podyplomową uczelnią, założoną przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO). Celem WMU jest szerzenie wiedzy i prowadzenie badań naukowych, pozwalających na poprawę bezpieczeństwa i wydajności oraz wdrożenie przyjaznych środowisku rozwiązań, na wodach całego świata. 

 Znalezione obrazy dla zapytania World Maritime University

Budynek 

Miasto Malmö, zawsze zapewniało miejsce na siedzibę uniwersytetu. W kwietniu 2015 roku, WMU przeniosło się do historycznego Old Harbor Master's, Tornhuset, w centrum Malmö. Ukończony w 1910 roku i zaprojektowany przez wybitnego szwedzkiego architekta Haralda Boklunda, Tornhuset służył jako główne biuro administracji portu w Malmö.

Kiedy jednak okazało się, że Tornhuset sam w sobie jest za mały na potrzeby uczelni, miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na najlepszy projekt przedłużenia istniejącego budynku. 

Zwycięskie dzieło znanego architekta Kima Utzona z Kim Utzon Architects, we współpracy z australijskim architektem Tyrone'em Jamesem Cobcroftem z firmy Terroir Architects, skupiło się na koncepcji budynku jako "miejskiego zawiasu" łączącego historyczne centrum Malmö, z portem. Nowe obiekty w zasadzie podwoiły powierzchnię biurową Uniwersytetu, oraz stały się ciekawym elementem miejskiego krajobrazu. 

Znalezione obrazy dla zapytania World Maritime University

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018