www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy


Tailor Made Architekter

Fredrik Olson i Anna Nilsson

Studio Tailor Made Architekter zostało założone w 2013 roku, przez Frederika Olsona. Już od początku firma skupiona była na rozwijaniu koncepcji Nature House - domów zrównoważonych, przyjaznych środowisku i ludziom. W 2017 roku, do załogi dołączyła Anna Nilson, która rzuciła świeże spojrzenie na cały koncept.
 
 
 
Uppgrenna Naturhus
SPA w szklarni

Po części szklarnia, po częsci kolorowa, rustykalna stodoła - to budynek, który mieści spa i centrum konferencyjne. Stworzony został przez Tailor Made Arkitekter i jest to magiczne miejsce, które znajduje się na brzegu jeziora Vättern w południowej Szwecji. Uppgrenna Naturhus został zainspirowany koncepcją domów z lat 70 - łatwych w utrzymaniu Nature Housów - koncepcji stworzonej przez szwedzkiego architekta Bengta Warna.

Uppgrenna Nature House by Tailor Made Arkitekter

Tak jak orginalny koncept Warna, Uppgrenna Nature House składa się z trzech części: z izolowanego budyku, ze szklarni i z pętli do recyklingu ścieków - dom nie wymaga podłączenia do kanalizacji miejskiej, gdyż wszystkie ścieki używane są do nawadniania i użyźniania roślin.

Uppgrenna Nature House by Tailor Made Arkitekter

Wizją przyświecającą stworzeniu Uppgrena Naturhus jest tworzenie samowystarczalnych domów, które produkują żywność zamiast odpadów. Duże ilości roślin warzywnych i owocowych, są zasilane substancjami odżywczymi pochodzącymi ze ścieków budynku, tworząc system który generuje pożywienie i ciepło. Część produktów wykorzystywana jest do tworzenia wegetariańskiego menu dla gości - składającego się ze specjałów takich jak ciasto z dyni. 

Źródło: Dezeen

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018