www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy


Kent i Britta Lindvall

 Kent i Britta założyli Treehotel w 2010 roku, zainspirowani filmem "The tree lover". Od tamtego czasu, miejsce to coraz bardziej się rozrasta, a unikalnych domków przybywa. Dzięki współpracy ze światowej sławy architektami, takimi jak SandellSandberg czy Tham + Videgård Arkitekter, Treehotel jest zjawiskiem unikanym na skalę światową. 
 
 
Treehotel
Harads, północna Szwecja

W mieście Harads, nieopodal rzeki Lule, mieści się wyjątkowe miejsce, w którym można zapomnieć o codzienności i przenieść się w świat najlepszego designu, istniejącego w symbiozie z naturą. Możesz tutaj spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i zamieszkać w domku na drzewie, jednocześnie zaspokajając także potrzeby estetyczne, gdyż każdy z 7 domków, jest unikalnie zaprojektowany, a w środku urządzony ze smakiem i zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

"Chcieliśmy mieć hotel w samym środku natury, więc stworzyliśmy go na jej zasadach" mówią Kent i Britta Lindvall, założyciele Treehotel. Wszystko tutaj jest zrobione z myślą o ekologii i oszczędzaniu zasobów naturalnych. Domki zbudowano tak, by wywrzeć jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne - przy ich tworzeniu dbano o to, by nie niszczyć drzew - nie ścięto żadnego, żeby móc zbudować hotel. Hotel korzysta z energii odnawialnej, w każdym z pokojów znajduje się toaleta spalająca, która nie wydziela żadnych zapachów, jednocześnie wytwarzając ciepło i ograniczając zużycie wody.

Od 2010 roku, powstało 7 domków, z których każdy z nich jest całkowicie odmienny od innych - jeden jest cały pokryty lustrami, drugi przypomina ptasie gniazdo, trzeci - latający spodek... Każdy z nich jest dziełem innego architekta, dlatego panuje tutaj tak niesamowita różnorodność. Domki można wynajmować przez cały rok, ciesząc się różnymi atrakcjami - przejażdżkami psimi zaprzęgami, skiringiem, czyli jazdą na nartach za pędzącym koniem czy oglądaniem dzikich łosi, podchodzących pod okna domków.

Źródło: Dezeen


 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018