www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 Klippan Yllefabrik

Klippan Yllefabrik została założona w 1879 roku. Dziś zarządza nią czwarte i piąte pokolenie, które pracując ramię w ramię, rozwijaja firmę i daje uśmiech wszystkim mił.
Filozofią Klippan jest łączenie szwedzkiego wzornictwa z długą tradycją znajomości tekstyliów.
 
 
 
Poduszki i pledy z Klippan                                                                  Światowa jakość, skandynawski design i radość dla wszystkich

 

Mięciutkie pledy, poduszki z roślinnymi motywami, obrusy w geometryczne wzory, koce w wyrazistych  kolorach, wykonane z naturalnych materiałów  to flagowe produkty rodzinnej firmy Klippan Yllefabrik.

Fabryczka powstała w 1879 roku, w niewielkim Klippan w północno-zachodniej części Skanii. Pomysł, by połączyć niepowtarzalny szwedzkiego dizajn z długą tradycją wytwórczego know-how, bardzo dobrą jakością materiałów i czystą, organiczną produkcją, w pełni zdał egzamin.

Współczesne kolekcje tekstylne opracowane przez Klippan z projektantami takimi jak Lisa Larson, Karin Mannerstål i duet projektant Bengt & Lotta przyprawiają o estetyczny zawrót głowy.

Historia

Rodzinna firma Klippan Yllefabrik została założona, gdy Jöns Petter Magnusson kupił przędzalnię wełny w Klippan w 1879 roku.

Firma rozwijała się przez lata, a głównym zadaniem Klippan Yllefabrik było wytwarzanie i sprzedaż przędzy do tkania ręcznego  i do zastosowań przemysłowych.

                    Bää, Bengt & Lotta                                          2Cats, Akira Minagawa
 

Klippan Yllefabrik stała się w latach siedemdziesiątych jedną z najnowocześniejszych przędzalni wełny skandynawskiej, zatrudniającej około 100 pracowników.

Na początku lat 90. Klippan Yllefabrik zaczął koncentrować się bardziej na tekstyliach domowych.

Ówcześni właściciele kupili przędzalnię wełny i tkalni na Łotwie, aby nadal zarządzać produkcją i utrzymać pełną kontrolę nad jakością. Dziś filia Klippan Saule produkuje przędzę, narzuty, koce i inne tkaniny.

 

                  Moomin, Paula Lonnqvist                                 Blackthorn, Edholm Ullenius

Filozofia marki polega na użyciu wyłącznie naturalnych włókien, takich jak wełna, len i bawełna do wytwarzania  produktów.

Wysokiej jakości materiały są niezbędne, aby zapewnić stałą wysoką jakość i piękny efekt końcowy w postaci unikalnych pledów, kocy i innych tekstyliów.

Kolekcja jest stale rozszerzana -firma ciągle nawiązuje nowe kontakty ze światowej sławy projektantami. Produkty z Klippan sprzedawane są w ponad 200 sklepach w Szwecji i są eksportowane do około 30 krajów na świecie.

Źródło: Klippan Yllefabrik

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018