www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy


Tham & Videgård Arkitekter

 Studio ma swoją siedzibę w szwedzkim Sztokholmie i jest kierowane przez współzałożycieli i głównych architektów - Bolle Thama i Martina Videgårda. Już od początku istnienia studia - które powstało w 1999 roku, projektanci zadziwiają eksperymentalnym podejściem i innowacyjnymi technikami.
 
 
Moderna Museet Malmö
Sztuka w elektrowni

 W budynku dawnej elekrowni z 1900 roku, mieści się słynne muzeum sztuki nowoczesnej - Moderna Museet Malmö, które jest po części uzupełnieniem głównego muzeum w Sztokholmie, a po części samowystarczalną, nieformalną i mocno eksperymentalną przestrzenią wystawienniczą. 

Największym wyzwaniem związanym z projektem, oprócz osiemnastomiesięcznego terminu wykonania, była potrzeba dostosowania istniejącego budynku z cegły przemysłowej, do aktualnych wymogów, aby spełnić najwyższe międzynarodowe standardy dla przestrzeni do wystawiania sztuki. Wkróte stało się jasne, że w rzeczywistości będzie tutaj potrzebny budynek w budynku, współczesny dodatek do istniejącej starszej części. Ta radykalna rekonstrukcja, dała szansę na coś nowego. W pomarańczowej "dostawce", mieści się nowe wejście, recepcja, kawiarnia i nowa galeria. Perforowana pomarańczowa fasada wprawadza interesujący, współczesny element do pofabrycznego otoczenia, przyciągając wzrok przechodniów. 

Podczas często zmieniających się wystaw prezentowane są wybrane dzieła sztuki najbardziej znanych artystów współczesnych, a przez cały rok prowadzone są różne programy edukacyjne.

 Źródło: Dezeen 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018