www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Stor flot unikalysestage. Sort/grå.

Pernille Bülow

Pernille Bülow w swej pracowni w Svaneke, tworzy ręcznie robione szkło,skupiając się na precyzji wytworów , kolorach i prostych krztałtach, jednocześnie zadziwiając formą przedmiotów. 

 
 
 
Pernille Bülow - szkło z Bornholmu
Kwintesencja skandynawskiego designu

Pernille Bülow to duńska artystka, która kieruje się wizją tworzenia pięknego i stylowego szkła, autentycznego i oddającego skandynawskiego ducha.

W 1989 otworzyła swój warsztat na Bornholmie, który w bardzo szybkim czasie, dał możliwość narodzenia się nowym pomysłom. W 2003 roku, artystka otworzyła concept store w Snogebæk, wprowadzając do niego nowe linie produktów - Bülow Design i Bülow Jewellery, a także odzież od najsłynniejszych projektantów.

W 2005 roku, Bülow nawiązała współpracę z samotnymi matkami w rejonie Koforidua w Ghanie - kobiety zajęły się wytwarzaniem biżuterii, projektu Pernille. Dzięki współpracy, jakość życia wytwarzających biżuterię kobiet znacząco się polepszyła, a przy okazji - powstała niesamowita kolekcja łącząca skandynawskie wzornctwo i afrykańską radość życia.

Pasja do szkła jest widoczna w każdej wyprodukowanej przez nią rzeczy, a oferta jest bardzo różnorodna - obejmuje przedmioty, które nadają się zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje.

Lampy, świeczniki, wazony, żyrandole - wszystko o nietypowych kształtach, a jednocześnie minimalistyczne i funkcjonalne, jak na skandynawski design przystało.

 O wystawie Pernille Bulow >>>

 

  

© Copyright Rekta Consulting 2018