www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

enter image description here

Nanna Lagerman

 Multi-zadaniowa projektantka, pracująca głównie przy wystroju wnętrz i doradztwie kreatywnym. Jej filozofia obraca się wokół kultywowaniu momentów, które jednoczą ludzi i wzmacniają więzy. Poszukuje rozwiązań, które będą sprawiały, że przestrzenie będą dawały dużo przyjemnych doznań. Tworzy miejsca, w których ludzie będą czuli się jak w domu.
 
Siedziba IKEA w Malmö
Kreatywnie dla kreatywnych

Pracownicy IKEA, mogą szaleć i (dosłownie) pisać po ścianach, wewnątrz ich Centrum Kreatywnego w szwedzkim Malmö, zaprojektowanego przez Nannę Lagerman.
Biura kreatywnego zespołu IKEI, znajdują się na czwartym piętrze budynku, który został zbudowany w 1908 roku - czuć tu historię tego miejsca, teraz przełamaną ponadczasowymi meblami i dodatkami.

Nanna Lagerman i Nina Warlnof zostały postawione przed nie lada wyzwaniem - stworzyć gamę projektów różnych wnętrz w różnych stylach - od sal konferencyjnych i warsztatowych, po bardziej prywatne przestrzenie do bardziej indywidualnej pracy.
Projektantki chciały stworzyć każde z 15 pomieszczeń indywidualnie, nadając każdemu z pokoi jego własny charakter - poprzez połączenie różnych kolorów, mebli i dodatków.

W miarę możliwości odrestaurowano istniejące elementy wnętrza, w tym drewniane parkiety, które zostały polakierowane i przeszlifowane. Odzyskano również dekoracyjne sufity - niektóre pomalowano na biało, a inne odmieniono, nadając im ciekawe kolory. 

Panuje tutaj niesamowita różnorodność, i każdy może tutaj znaleźć pokój, odpowiadający jemu gustowi. Jest kolorowo, zabawnie, kreatywnie!

Farby tablicowe zdobią ściany kreatywnego pokoju spotkań, dając projektantom całkowicie czystą powierzchnię do rysowania i szkicowania.

Jedna sala konferencyjna jest całkowicie różowa - od malowanych ścian, stolarki, okien i grzejników po dywan i zasłony.

Sala wykładowa wyłożona sklejkami jest wyposażona w drewniane skrzynie, przeznaczone do siedzenia, stoły i podesty do prezentacji. Nakrapiane niebieskie poduszki tworzą siedziska, a na ścianach zamontowane są klimatyczne lampy.

W takiej przestrzeni, z pewnością i łatwością rodzą się kapitalne pomysły, co zresztą widać, po niesamowitym asortymencie sklepów IKEA, który wpasowuje się w każdy gust i spełnia potrzeby nawet bardzo wymagających klientów.

Źródło: Dezeen, strona Nanny Lagerman

 

© Copyright Rekta Consulting 2018