www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy


Kolekcja Odds & Ends
Malmö Upcycling Service

 Studio Malmö Upcycling Service, czyli w skrócie M.U.S, zostało założone przez paczkę pięciu projektantek przemysłowych.
Ich misją jest odmienić myślenie ludzi, o rzeczach pochodzących z recyclingu. Chcą tworzyć unikalne rzeczy z charakterem, współpracując z lokalnymi rzemieślnikami i artystami. 
 
 
Malmö Upcycling Service
Piękno wydobyte... ze śmieci?

 

Szwedzkie studio Malmo Upcycling Service odzyskało niewykorzystane materiały z 6 różnych fabryk, żeby stworzyć gamę pięknych przedmiotów do domu, zaprezentowanych po raz pierwszy, podczas tegorocznego festiwalu DesignMarch na Islandii.

 

 

 

 

Kolekcja Odds & Ends, stworzona została z materiałów pochodzących z recyklingu od szwedzkich producentów cegieł, szkła, akrylu, kamienia i blachy.


Poprzez swoją kolekcję projektanci chcieli zmienić sposób postrzegania odpadów przez ludzi - zmiana perspektywy wystarczy, aby w śmieciu zobaczyć prawdziwy skarb. Wszystkie produkty zostały wykonane w taki sposób, aby każdy element mógł być łatwo oddzielony, by móc ponownie poddać go recyclingowi, kiedy już się zniszczy.

 

 


“Inicjatywa ma na celu generowanie nowych pomysłów na to, jak wytwarzać produkty w bardziej zrównoważony sposób na większą skalę” mówi Anna Gudmundsdottir - współzałożycielka Malmö Upcycling Service. “Nieustannie odwiedzamy różnych lokalnych producentów, żeby dowiedzieć się, jake i ile odpadów powstaje przy produkcji - i co możemy z tego wykorzystać, żeby stworzyć coś pięknego".

 

 

 


Kolekcja jest bardzo nowoczesna, a jednocześnie prosta, i można w niej znaleźć oryginalne lusterka, wazon, miesczki, tacę, wieszaki… A to wszystko ze śmieci!

 

 

 

 Źródło: Dezeen

 

© Copyright Rekta Consulting 2018