www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 
 Bjarke Ingels
(ur. 2.10.1974 r. w Kopenhadze) - duński architekt. Jest szefem biura architektonicznego Bjarke Ingels Group, które założył w 2006 r.  
 

 

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć 

Port w Kopenhadze
Kontenery... tętniące życiem
 

W porcie, w centrum Kopenhagi, zaraz przy brzegu dostrzec można niecodziennie ustawione kontenery, z dużym napisem na boku: “Urban Rigger”. 
Jakolwiek tajemnicze wyjaśnienia można by było sobie snuć, w rzeczywistości, w kontenerach kwitnie życie. 

 


Niesamowite miejsce do zamieszkania, powstało za sprawą projektanta Bjarke Ingelsa i jego studia BIG w celu zapewnienia niskobudżetowego, a jednocześnie w pełni funkcjonalnego lokum dla kopenhaskich studentów. 
Plan Urban Riggera składa się z 9 kontenerów transportowych, umieszczonych na pływającej platformie - które tworzą 15 nowoczesnych mieszkań na dwóch poziomach, z pięknym widokiem na morze.

 


Urban Rigger wprowadza także wiele ekologicznych i przyjaznych naturze rozwiązań - na samym środku platformy, pomiędzy kontenerami, znajduje się niewielki ogródek przy którym uczniowie mogą przygotowywać się do egzaminów, jeden z dachów pokryty jest w całości zieloną trawą, a na drugim znajduje się rząd paneli słonecznych, które zapewniają prąd dla całego budynku.

 

 

 

Miejsce sprzyja także kontaktom towarzyskim - można się tutaj integrować na wielkim tarasie, znajdującym się na dachu, mieści się tu również dok do przycumowania kajaków a także miejsce, z którego z łatwością można wskoczyć do wody. Tutaj studenckie życie zyskuje nowy wymiar. 

Więcej o projekcie

 

 

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018