www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 


ART CIRCUIT 
kwiecień w Skanii

Koniecznie wybierz się na "Art Circuit" – dziesięciodniową imprezę, podczas której artyści z całej Skanii otwierają galerie i pokazują światu swoją sztukę, przyciągając ponad 10 tys. gości rocznie

Poczuj sztukę w domach i pracowniach artystów oraz posłuchaj, jak mówią o swoich pracach.

Może znajdziesz to szczególne dzieło sztuki, które zabierzesz ze sobą do domu?

Odwiedź jedną ze wspólnych wystaw, na których prezentowane są przykładowe prace każdego z nich, ale przed wejściem do samochodu upewnij się, że zaznaczyłeś na mapie miejsca, w których znajdziesz swoich ulubionych artystów.

Zdjęcie:
Ogród Sztuk w Wanas. Chiharu Shiota, First House, 2014. Foto Yurttas Tumer.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szklane bratki, Caroline Hertz, Formagruppen

Skania, płd. Szwecja. Kraina otwartych umysłów.
Sztuka, architektura i wzornictwo

Szwecja jest znana z otwartych umysłów, szczególnie w dziedzinie sztuki i wzornictwa.

Skania od lat stanowi centrum skandynawskiego designu, a wiele słynnych galerii i sklepów mieści się w Malmö i sąsiedniej Kopenhadze.


Cały region obfituje w centra wzornictwa, sale wystawowe, ekspozycje designerskich mebli i wnętrz. Pracuje tu, a szczególnie w Österlen, regionie przesiąkniętym twórczą atmosferą, wielu artystów, zainspirowanych unikalnym światła i lokalnym kolorytem.


Wanas, Jacob Dahlgren, Primary Structure, 2011.


Ogród Sztuk i zamek Wanås


Miejsce to odwiedzali znani na całym świecie artyści, np. Yoko Ono i Roxy Paine, którzy zachłyśnięci tutejszą atmosferą, specjalnie dla Wanås stworzyli unikalną ekspozycję, zainstalowaną… w lesie. Podziwiaj sztukę zanurzoną w naturze, kup jedzenie w ekologicznym gospodarstwie rolnym, wstąp do sklepu i kawiarni, by napić się dobrej kawy i odpocząć.

Ogród Sztuk Zamek Wanas www.wanaskonst.se

Gloria Friedmann, Stigma, 1991. Photo: Anders Norrsell

 

Centrum formy/wzornictwa Malmö (Formagruppen)

Centrum formy/wzornictwa w Malmö jest miejscem, w którym spotykają się pomysły i projekty z dziedziny dizajnu i architektury. Odbywają się tu wystawy obejmujące wzornictwo przemysłowe, rzemiosło, projekty mebli i tkanin, architekturę, modę, projektowanie graficzne i ilustracje. Wstąp do sklepu i wybierz coś z najnowszych przykładów skandynawskiego dizajnu.

www.formdesigncenter.se


Malmö Konsthall

Malmö Konsthall jest jedną z największych w Europie ekspozycji sztuki współczesnej. Organizowane tutaj wystawy poświęcone sztuce międzynarodowej pokazują klasykę, sztukę nowoczesną i eksperymentalną. Rokrocznie odbywa się tu około dziesięciu różnych wystaw, które przyciągają ponad 200 tys. gości. Zorganizowano tu wystawy takich znanych artystów jak Edvard Munch, Van Gogh, Louise Bourgeois i David Shrigley.

www.konsthall.malmo.se

 

© Copyright Rekta Consulting 2018