www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 
Skania to najdalej na południe wysunięta część Szwecji, a tym samym najbliższy Polsce region Skandynawii. Nie tylko ze względu na dogodne połączenie promowe i lotnicze warto odwiedzić naszego sąsiada.

Prezentujemy Państwu mini przewodnik po najpiękniejszym i najbardziej różnorodnym regionie Szwecji. Mamy nadzieję, że zachęci do odwiedzenia tej słynącej z kreatywnego wzornictwa, nieskażonej natury i dobrej kuchni krainy, pełnej atrakcji i zabytków.

Wspaniała natura, świetnie zachowana historia, doskonała kuchnia to najważniejsze atuty Skanii. Dzięki swej zróżnicowanej budowie geograficznej oferuje wiele sposobów, by aktywnie wypoczywać. 200 km piaszczystych plaż zapewnia świetne warunki dla windsurfingu, natomiast klifowe wybrzeża stanowią magnes dla miłośników wspinaczki.

Golfiści znajdą 70 eleganckich pól; atrakcyjne trasy rowerowe i piesze zachęcają do spędzenia wakacji na świeżym powietrzu.

Skania zwana jest krainą zamków i pałaców - jest tu ich ponad 150.

Południe Szwecji to tętniące życiem miasta Malmo, Ystad, uniwersytecki Lund, nadmorski Trelleborg, urocza Karlskrona. Ducha czasów Wikingów poczujemy w mrocznej twierdzy Helsingborg, czy „szwedzkim Stonehenge” – zespole kamiennych bloków Ales Stenar.

Serdecznie zapraszamy do Skanii! Välkommen till Skåne!

 

 

Na stronie StrefaNord i TT Line, przewoźnika promowego do Skandynawii przedstawiamy ciekawostki i atrakcje regionu Skanii, opisane przez podróżników i blogerów podrużujących promami TT Line.

 Smaki Skanii - doskonała kuchnia oparta o naturalne produkty>>>

 Alternatywny przewodnik po Malmo>>>

 Szlakiem wikingów z Trelleborga>>>

 Mój pierwszy raz na promie... przez Bałtyk z TT Line>>>

 

 1-1-22-Prom_Bałtyk

 

Odwiedź  stronę promową TT Line i zaplanuj swój pobyt w Skanii!

 Przeczytaj o 10 zaskakujących ciekawostek o Szwecji i jej mieszkańcach!

Jeśli myślałeś, że o Szwecji wiesz niewiele, to miałeś rację. 10 interesujących faktów sprawi, że będziesz chciał odwiedzić ten kraj.

  • Szwecja jest od 2006 roku najhojniejszym krajem na świecie. Suma darowizn dla biednych krajów przekracza tam 1%PKB.
  • Szwecja ma najwyższą liczbę restauracji McDonald’s w Europie, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
  • Największe w Europie Centrum Handlowe mieści się w Göteborgu, na zachodzie Szwecji. W Nordstan znajduje się 180 sklepów i 150 biur na 320.000 m².
  • W Szwecji powstał pierwszy na świecie lodowy hotel.

Zobacz więcej na blogu blizejskandynawii.com>>>

 

 

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018