www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Szwedzkie tace Pappelina
 

Produkt dostępny w sklepie 

PUFA Design.

 

Szwedzkie tace Pappelina 

Pappelina, marka ze szwedzkim rodowodem czerpie inspiracje z lokalnych rzemiosł ludowych. Otwarta na tradycję koncepcja powoduje, że zapomniane już technologie wracają w zaskakującej nowoczesnej odsłonie.


W tym roku Pappelina wprowadziła nowy produkt. Jest nim taca wykonana tradycyjną szwedzką metodą. Jesienna nowość 2016 uzupełnia linie dywanów tkanych metodą tradycyjną, pledów bawełnianych i wełnianych oraz lnianych ręczników kuchennych.


Cała rodzina tac składa się z 10 różnych geometrycznych wzorów i kolorystyk. Model Fia ma cztery wcielenia w niewielkim, podręczmy rozmiarze 28 x 36 cm (barwy: charcoal, pale, turquoise, warm grey, apple oraz black) oraz dwie wersje w większym formacie 33 x 43 cm. Motyw graficzny tacy Vera, znany z dywanów i chodników, pojawił się w trzech modelach (odcienie: warm grey, charcoal, turquoise) oraz w wyjątkowo efektowej formie tacy okrągłej blac & white o przekroju 38 cm.


Każda taca tworzona jest indywidualnie w kameralnej rodzinnej fabryce. Zanim powstanie przechodzi wieloetapowy proces produkcji. Dzięki temu modele są unikatowe oraz niosą na sobie ślady ręcznego wykończenia. Taca składa się z warstw okleiny brzozowej z powłoką z żywicy melaminowej. Drewno wykorzystywane do zrobienia tac posiada certyfikat FSC/PEFC. Znana Szwedom od dawna technologia sprawia, że tace są sztywne, trwałe, wodoodporne i żaroodporne. Tace pielęgnuję się poprzez wycieranie powierzchni nawilżoną szmatką.


Taca sprawdza się w wielu czynnościach życiowych. Wygodnie się jej używa do przenoszenia, podawania specjałów kuchennych. Walory estetyczne sprawiają, że stanowi mocny w wyrazie detal ozdabiający blat kuchenny, stół w jadalni, czy komodę w salonie.

Dla miłośników Szwecji i dobrego wzornictwa

to sympatyczny pomysł na prezent.

 

 Zobacz galerię zdjęć w Pufa Design

Zobacz produkt dostępny w Pufa Design

 

© Copyright Rekta Consulting 2018