www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 
Muuto lustra

Andessen & Voll
Lustra Framed

 
Kolekcja Framed dla duńskiej marki Muuto -
to wnętrzarska nowość 2016
 
 
Grill  BODUM  skandynawskie wzornictwo duńskie
 
 
PUFA skandynawskie wzornictwo
Lustra Framed, proj. Andessen & Voll
dla duńskiej marki Muuto
  
New vintage nadaje wnętrzom styl i głębie wyrazu. Wystarczy ubrać przestrzeń w jeden wybrany detal – lampy lub lustra, aby zmieniła się ona na wnętrze z duszą – zwykła mawiać Frankie Elmquist – światowej sławy projektantka.
 
Świeży, dekoracyjny wymiar lustra na styku tradycyjnego i współczesnego wzornictwa wypracował duet norweskich architektów Andessen & Voll. Tak powstała kolekcja Framed dla duńskiej marki Muuto - jest to wnętrzarska nowość 2016.
 
 

Jak sama nazwa produktu wskazuje, w tym projekcie niezwykle dużo dzieje się w obszarze ramy. Jest ona łagodnie wyobloną, jednoczęściową obręczą wykonaną z malowanego proszkowo metalu. Idealnie gładka powierzchnia okala taflę lustra. Jednak między szybą a ramą jest nurtujący detal – przerwa, która nadaje formie jeszcze większej elegancji. Całość, choć minimalistyczna, jest dzięki temu kunsztowna.


Na uwagę zasługuję też kolorystyka. Linia luster Framed została zaprojektowana w trzech wersjach kolorystycznych nie tylko ramy, ale lustra. Szara rama obejmuje przezroczyste szkło. Framed bladoróżowy ma szkło w tym samym kolorze, podobnie jest w wersji beżowej, tu też szkło jest zabarwione na delikatnie piaskowy odcień.


Nie ma jednego ustalonego schematu, jak aranżować lustra Framed w przestrzeni. Dwa rozmiary S (wys.59 i szer.44) oraz L (wys.111,8 i szer.44,5) pozwalają operować pojedynczym lustrem w pionie lub w poziomie, ale też zestawiać je w swobodne układy – aranżując ze sobą różne kolory. O tym wszystkim pomyślano projektując Framed.


Łazienka, sypialnia, salon, przedpokój, garderoba – każda z tych stref w mieszkaniu jest idealną przestrzenią do powieszenia luster Framed.

 
 
 
 
 
 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018