www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Dywany i chodniki Pappelina
szwedzka marka Liny Rickardsson

Pappelina to w 100% szwedzka marka zajmująca się ręcznym wyrobem dywanów plecionych z tworzywa sztucznego.
Plastikowe dywany, chodniki i bieżniki to połączenie doskonałego skandynawskiego wzornictwa, rzemieśnliczej pracy na maszynach tkackich oraz doskonałej jakości wstążki z tworzywa, z której powstają barwne produkty Pappeliny. Kilkanaście kolekcji dywanów o różnej długości stworzono głównie z myślą o korytarzach i przedpokojach, kuchniach, łazienkach, tarasach i innych pomieszczeniach, w których klasyczny dywan narażony jest na trwałe zabrudzenie. Plastikowe dywany Pappelina sprawdzają się tam doskonale ze względu na możliwość czyszczenia.
 
 
 
 
Chodnik Koi 
Szwedzka Pappelina - marka Liny Rickardsson
 
 Wielki błękit i pejzaże ciągnących się wzdłuż Szwecji nabrzeży zachęciły Linę Rickardsson – projektantkę i twórczynię marki Pappelina do stworzenia jesiennej nowości 2016, chodnika Koi.

Wciągający wzór Koi przywołuje skojarzenie z kształtem i rytmem łusek rybich. Do takiej interpretacji nawiązuje też nazwa serii. Koi to bogato umaszczony karp ozdobny.
 
Chodnik Koi ma cztery odwołujące się do natury odsłony kolorystyczne. „Stone” jest szaro beżowy, „ocean” błękitno granatowy, „jade” jadeitowy w trzech tonacjach natomiast „champagne” ciepły i delikatnie wpadający w brąz. Każda z propozycji jest harmonijna i działa uspakajająco.

W domu pełnym dzieci i wielu mieszkańców, a także czworonogów utrzymanie naturalnych dywanów jest trudne – szybko się brudzą i wyglądają mało estetycznie. Marka Papplina postanowiła zmienić funkcjonalność aranżowania podłogi, więc postawiła na trwałość, odporność i jakość ręcznego wykończenia. Tradycyjna przędza została zastąpiona wielokolorowym  tworzywem produkowanym w Szwecji.

Seria Koi ma swoje zastosowanie w wielu miejscach w przestrzeni mieszkalnej. Aranżowanie niewątpliwie ułatwiają praktyczne wymiary chodników. Do łazienki czy kuchni można dopasować mniejsze rozmiary, jak 70 x 120 cm czy 70 x 200 cm. Części komunikacyjne można ocieplić oraz dodać im wyrazistości poprzez Koi o rozmiarze 70 x 270 cm oraz 70 x 350 cm.

Dywany i chodniki Pappelina powstają w Dalarna w Szwecji. Cały proces produkcji dywanów kryje w sobie zamiłowanie do tradycji lokalnego rękodzieła. Każdy dywan tkany jest na tradycyjnych krosnach oraz ręcznie wykańczany.

 


 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018