www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

wzornictwo przemysłowe -  pompa Grundfos

Zrównoważony rozwój i wzornictwo jako strategia działania

Od narodzenia się pomysłu, do sprzedaży pompy Alpha2 upłynęło 18 miesięcy, w ciągu których, 25 osób o różnych specjalizacjach  – technolodzy produkcji, designerzy, marketingowcy, byli włączeni w cały proces.
 
Jednak za ostateczny kształt ALPHA2 odpowiedzialny był zespół 6 projektantów firmy Grundfos.

   


 


 

Pompa cyrkulacyjna ALPHA2
Grundfos, zespół projektowy

Duńska firma Grundfos jest jednym z największych na świecie producentów pomp cyrkulacyjnych.

ALPHA2 jest  innowacyjnym produktem, zaprojektowanym od początku z myślą o potrzebie użytkownika i nastawieniem na zrównoważony rozwój.

ALPHA2 stała się wielkim sukcesem i ponad wszelkie oczekiwania przyczyniła się do umocnienia udziału w rynku firmy Grundfos.

Proces projektowania założył odkrycie nieujawnionych dotąd potrzeb użytkownika. Od narodzenia się pomysłu, do sprzedaży produktu upłynęło 18 miesięcy. W ciągu tego czasu 25 osób o różnych specjalizacjach – technolodzy produkcji, designerzy, marketingowcy, byli włączeni w cały proces. Jednak za ostateczny kształt ALPHA2 odpowiedzialny był zespół 6 projektantów firmy Grundfos.

„Bardzo dbamy o to, by wyprzedzać konkurencję na rynku. Tylko w ten sposób możemy pozostawać najlepiej prosperującą firmą w naszym sektorze, zapewniając długoterminową rentowność. Robimy to poprzez bycie w awangardzie innowacji, technologii i wzornictwa, poprzez nieprzerwane stosowanie zrównoważonego rozwoju w całym procesie projektowania” mówił Carsten Bjerg CEO i Dyrektor Zarządzający grupy Grundfos.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018