www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Bang&Olufsen

 Bang & Olufsen

 

Najnowsze wiadomosci, produkty, filmy i oferty:

Salon Bang & Olufsen Warszawa 
ul. Piękna 18 
Tel. (22) 375 69 75 
Fax. (22) 375 69 77 
e-mail: waw@beostores.com 
Godziny otwarcia: 
Pon-Pt: 11.00-19.00 
Sobota: 11.00-15.00
 
Bang & Olufsen
Niepowtarzalna forma, fantastyczna jakość
Bang & Olufsen to marka dobrze znana melomanom i wielbicielom pięknych, niepowtarzalnych form, którzy w domowym zaciszu chcą cieszyć się doskonałą jakością obrazu i dźwięku.
Najnowsze rozwiązania technologiczne w połączeniu z elegancką, prostą formą są wizytówką sprzętu sygnowanego logo Bang & Olufsen. Estetyka, funkcjonalność i sprostanie najwyższym wymaganiom klientów od ponad 80-ciu lat istnienia firmy pozostają dewizą, którą kierują się nasi projektanci. Wszystkie nasze produkty zachwycają unikalną stylistyką, łatwością obsługi a przede wszystkim, najwyższą jakością wykonania.
 

Logo24, Tekst: Maks Suski

"Przełom XIX i XX wieku. Świat wkracza w erę elektryczności i telekomunikacji. W tych czasach pełnych entuzjazmu, nadziei i wiary w przemysł, technikę i potęgę ludzkiego geniuszu wzrastał Peter Bang, urodzony w 1900 r. syn zarządcy dużego kopenhaskiego domu towarowego Illum.  

Ojciec Petera, Camillo Cavour Bang (nazwany tak na cześć jednego z ojców zjednoczenia państwa... włoskiego) był człowiekiem bogatym i lubił otaczać się nowinkami. W swoim wielkim mieszkaniu miał światło elektryczne, telefon i gramofon. Do pracy jeździł najnowocześniejszym środkiem komunikacji - tramwajem elektrycznym - a niedługo potem został jednym z pierwszych w Danii właścicieli samochodu.....>>>>

 
Jacob Jensen  i firma B&O
 
Jacob Jensen zaprojektował dla B&O ponad 200 produktów i stworzył ekskluzywną formę, dzięki której firma zdobyła międzynarodowe uznanie i znalazła swoją niszę. Współpraca z Jensenem pozwoliła firmie Bang & Olufsen wejść na obszary dotąd nie brane pod uwagę. Wyprodukowany przez nich sprzęt nadal osiąga wysokie ceny, co zawdzięcza m.in. swojemu nowoczesnemu stylowi.
Współpraca ta rozpoczęła się w 1964 r. i w różnych formach trwała do 1991 r.
 

Historia pierwszego projektu - radio Beolit 400 >>>

 

 Zobacz galerię zdjęć i informację o produktach 
 Jacob Jensen i firma B&O, zobacz
 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018