www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Ole Lynggaard 
Biżuteria Gwiazd

     
 

www.olelynggaard.com 

Ole Lynggaard    
BIŻUTERIA GWIAZD

Kiedy złotnik Ole Lynggaard powrócił do rodzinnej Danii w 1963 roku, po latach spędzonych za granicą, gdzie studiował i pracował (m.in. w Niemczech, Paryżu, Nowym Jorku i San Franciso), kupił mały warsztat w Kopenhadze, wówczas nikt nie podejrzewał, że 30 lat później firma będzie należała do jednych z najbardziej renomowanych na świecie.

Ole Lynggaard to jedna z wiodących luksusowych marek biżuterii w Skandynawii, a projektantka Charlotte Lynggaard (córka Ole) jest uważana za ikonę mody. Jej styl to przede wszystkim kobiece, ale jednocześnie nowoczesne, eleganckie i ponadczasowe wzory biżuterii rozpoznawalne po wyrafinowanym i eleganckim stylu z lekka nutą rock n'rolla. Biżuteria jest ręcznie wytwarzana w siedzibie firmy. Od ponad 40 lat Ole Lynggaard dostarcza biżuterie dla duńskiej rodziny królewskiej.

Także gwiazdy i ikony stylu ubierają się w biżuterię Ole Lynggaard, wśród nich wymienić można choćby: Fergie, Christina Aguilera, Connie Nielsen, Aqua, Lene Nystrom Naomi Campbell i Helena Christensen.


We wrześniu 2008 roku, w 45 rocznicę istnienia firmy,  otwarto flagowy sklep na kopenhaskim lotnisku. Sklep, podobnie jak i sama biżuteria, został starannie zaprojektowany w duchu duńskiego wzornictwa i dostarcza okazji aby dotknąć i poczuć wyjątkowość ekskluzywnej kolekcji biżuterii.

Ponieważ celem firmy jest ciągły rozwój, już teraz biżuteria Ole Lynggaard jest dostępna także w Warszawie i Katowicach.

KATALOG BIŻUTERII HOS&ME>>>

Salony w Kopenhadze:


Kopenhaga Centrum 

NY ØSTERGADE 4
1101 Kopenhaga
TEL.: +45 33 33 03 45
EMAIL: COPENHAGEN@OLELYNGGAARD.DK Kopenhga

Lotnisko - KastrupTERMINAL 3


2770 KASTRUP
TEL.: +45 32 31 48 40
FAX: +45 32 31 48 41
EMAIL: KASTRUP@OLELYNGGAARD.DK

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018