www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Termos - dzbanek Stelton   skandynawskie wzornictwo duńskie

Inne wersje produktu
termos- dzbanek Stelton

Termos, Stelton skandynawskie wzornictwo duńskie Stelton Flamingo skandynawskie wzornictwo duńskie Stelton  Aluminium skandynawskie wzornictwo duńskie  
Elegancki termos, najlepiej sprzedający się produkt firmy Stelton
 
Produkt dostępny w sklepie 

 
Termos (Thermo) Stelton
Projekt Erik Magnussen

 

Seria Cylinda Line była wielkim sukcesem firmy Stelton, ale po śmierci Arne Jacobsena w 1971 roku, dalszy rozwój tej linii okazał się niemożliwy. Stelton potrzebował nowego produktu, zwłaszcza coraz bardziej popularnego termosu na kawę.

Zastąpić on miał tradycyjny dzbanek na kawę, który tracił swą użyteczną funkcję (brak osłony termicznej) dla Duńczyków lubiących relaks na świeżym powietrzu przy kawie i herbacie.

Sukces przyszedł za sprawą młodego projektanta i artysty-ceramika Erika Magnussena, którego projekt, z jednej strony nawiązywał do legendarnej linii Cylinda, z drugiej zaś w znaczny sposób się wyróżniał, nawiązując do nowego, bardziej zrelaksowanego sposobu spędzania czasu.

Zaprojektowany w 1976 roku termos - Thermo Stelton (Stelton Jug, Thermo) szybko zyskał uznanie dzięki funkcjonalnej przykrywce, która automatycznie otwiera się przy nalewaniu płynu, i zamyka pozwalając by zachował ciepło. Dzbanek został nagrodzony Danish ID Prize w 1977, od tego czasu został sprzedany w ponad 10 milionach egzemplarzy.

 

Termos Flamingo, Stelton skandynawskie wzornictwo duńskie

www.pufadesign.plPufa  Termos, Stelton skandynawskie wzornictwo duńskie gdzie kupić

 

© Copyright Rekta Consulting 2018