www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Finnair - Nowy Airbus A350 XWB

Zobacz film>>>

 
 
Finnair w nowych jubileuszowych barwach Marimekko


Współpraca w dziedzinie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem wkracza w kolejny etap – kadłub Airbusa 330 zostanie ozdobiony legendarnym kwiatowym wzorem Unikko („maki”) w nowej niebieskiej kolorystyce.

Zobacz zdjęcia i film>>>

Finnair – 
nagrodzony za wyjątkowy design

Kabina pasażerska w nowym Airbusie A350 XWB należącym do linii lotniczych Finnair to mistrzostwo w dziedzinie wzornictwa użytkowego. Nic dziwnego, że została doceniona przez jury i zdobyła prestiżową nagrodę International Yacht & Aviation za wystrój i wyposażenie wnętrza, zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznesowej.

Autorem projektu kabiny jest fińską firma dSign Vertti Kivi & Co z Helsinek na podstawie autorskiej koncepcji Space Alive. Dynamiczne, nastrojowe oświetlenie LED stopniowo dostosowuje się do pory dnia, miejsca dokąd odbywa się podróż i pory roku.

Szerokokadłubowy A350 zapewnia pasażerom większy komfort dzięki dodatkowej przestrzeni na pokładzie i szerszym fotelom. Całkowita liczba miejsc w A350 XWB Finnaira wynosi 297, z czego 46 miejsc znajduje się w klasie biznes, 43 w sekcji Economy Comfort i 208 w klasie ekonomicznej.

Fotele w klasie biznes rozkładają się całkowicie do pozycji leżącej i zainstalowane zostały w konfiguracji 1-2-1 (po jednym fotelu z każdej strony przejścia), co umożliwia bezpośredni dostęp z korytarza do wszystkich foteli. W klasie ekonomicznej zainstalowano fotele typu slim-line w odstępach 31-32 cali (około 80 cm), a w jej przedniej części fotele typu Economy Comfort z dodatkową przestrzenią na nogi. Fotele w klasie ekonomicznej zainstalowano w konfiguracji 3-3-3.

 

Fragmenty artykułu pochodzą ze strony www.spcc.pl, zobacz całość>>>

 

© Copyright Rekta Consulting 2018