www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Kolekcja prac
Simona Legald

 
NABO

Duński projektant Simon Legald stworzył dla Normann Copenhagen serię tac o lekko zaokrąglonych kształtach i subtelnych detalach. Nabo po duńsku znaczy „sąsiad” i wyraża to idę Lagalda – zaprojektowanie przedmiotów o przyjaznej i nieco naiwnej ekspresji, w połączeniu z najlepszą tradycją duńskiego wzornictwa, czyli prostotą i minimalizmem. Kolekcja Nabo składa się z zestawu trzech tac o różnych kolorach i rozmiarach.

 

 

 

Podwójna sofa Onkel

Zobacz więcej: Fabryka Form>>>

 

Simon Legald - godny kontynuator wielkiej tradycji 

 

Simona Legald swoją pozycję godnego kontynuatorem wspaniałej tradycji duńskiego designu potwierdził projektem nowej, dwumiejscowej sofy, która dodał do serii ERA, dla Normann Copenhagen.

Seria ERA łączy w sobie wszystko co charakterystyczne dla wielkiej tradycji duńskich mebli: funkcjonalne wzornictwo zapewniające wygodny odpoczynek, naturalne linie i kształty oraz rzemiosło najwyższej próby.


Mniejsze sofy to odpowiedz na zapotrzebowanie rynku, gdyż jak można zauważyć mieszkańcy miast żyją w coraz bardziej ograniczonych przestrzeniach, tak więc po kilku latach dominacji większych sof, małe kanapy stają się znowu popularne.


"Czynniki takie jak elastyczność w dopasowaniu wnętrza i ograniczona przestrzeń oznaczają, że ludzie szukają mebli, który zajmuje mniej miejsca, oraz, że można je tak przemieszczać, by tworzyły nowe funkcje dla przestrzeni", powiedział Legald.


Sofa ERA Legalda jest wydłużoną wersją fotela z jego kolekcji, ustawiona na smukłych nogach z identycznie zaokrąglonym siedziskiem i oparciami. Projekt odwołuje się do stylu Funkcjonalizmu w latach 1930 i 1940.
"Zabrało mi dużo czasu, aby uchwycić poprawne proporcje i wzajemne oddziaływanie pomiędzy miękkimi zakrzywieniami i zdecydowanymi linii powłoki. Zatem było bardzo istotne, aby szwy tapicerki zostały przeprowadzone z najwyższą rzemieślniczą precyzją, powiedział Simon Legald w wywiadzie dla pisma Dezeen.


"Jednym z miłych szczegółów było na przykład to, że nie korzystaliśmy z płótna, ale zamiast tego tapicerkę sofy wykonaliśmy z materiału tekstylnego na całej powierzchni powłoki" powiedział. "Dla siedziska zastosowaliśmy specjalnie ciętą piankę, dzięki czemu doskonale je wyścieła."


Kanapa produkowane przez duńską markę meblarską Normann Copenhagen, jest dostępna z ramą wykonaną z dębu, orzecha, czarnej, lakierowanej stali lub chromu, a także z opcją na chromowanych biegunach. Obicie wykonano z tkanin wełnianych i skóry, w jednym z 21 kolorów.
Oryginalna kolekcja Era została stworzony jako hołd dla historii duńskiego wzornictwa, intencją nazwy było zaś przekonanie, iż design będzie służyć pokoleniom.


Kolekcja Era została zaprezentowana w Mediolanie podczas Salone del Mobile 2015.
Źródło tekstu oraz wszystkie zdjęcia:
Magazyn Dezeen

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018