www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Duńskie wzornictwo przedstawia

Zapraszamy na inspirujący spacer 
po naszym portalu tych wszystkich, którym estetyka świata, użyteczność, Funkcja+Forma są bliskie sercu.

Inspirujemy, przedstawiamy, odkrywamy!

 

WEJDŹ,  ZAINSPIRUJ SIĘ >>>
 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja Niebojęsięlatac

(niebojesielatac.pl) –

połączenie teorii z praktyką

 

Zobacz>>> niebojesielatac.pl


Aplikacja zawiera ponad dwadzieścia krótkich filmów informacyjnych, ćwiczenia relaksacyjne, listę najczęstszych typów samolotów, interaktywny model samolotu wyjaśniający najbardziej podstawowe mechanizmy lotnicze, oraz mnóstwo artykułów i ilustracji. Wszystko działa w trybie offline oraz trybie samolotowym, co pozwala na używanie aplikacji także podczas lotu.

Aplikacja Niebojęsięlatać przeznaczona dla posiadaczy telefonów komórkowych i tabletów jest dostępna w sklepie internetowym Apple App Store oraz Google Play i znajduje zastosowanie w urządzeniach typu iPhone / iPad oraz systemach Android (smartfony/ta
blety).
Cena aplikacji wynosi 18 złotych.
 
Aplikacja do zastosowania na iOS (iPhone i iPad) jest dostępna tutaj:

https://itunes.apple.com/dk/app/id1020637912

Aplikacja do zastosowania na Android jest dostępna tutaj:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.niebojesielatac.NiebojesieLatac

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dla tych co się boją latać samolotem. Powstała aplikacja, która ma pomóc przełamać lęk przed lataniem. Stworzył ją duński pilot, który prowadzi warsztaty dla osób, które boja się latać. Aplikacja Cieszy się popularnością w Danii a teraz będzie dostępna także dla polskich pasażerów.
Nowa aplikacja pomagająca przezwyciężyć strach przed lataniem                        
 "Flytryg" czyli "Niebojęsięlatać"
 
Witam Państwa na pokładzie, tu mówi pierwszy pilot Ulrik Pedersen…
Dla ludzi, którzy nie mogą lub nie chcą pozwolić, by strach przed lataniem pozbawił ich możliwości rozwoju kariery, prowadzenia biznesu, czy po prostu możliwości szybkiego i wygodnego przemieszczania się, doświadczony duński pilot Ulrik Pedersen opracował mobilną aplikację Flytryg, która do tej pory pomagała mieszkańcom Danii.
Aplikacja ta doczekała się pierwszej wersji międzynarodowej i od sierpnia 2015 roku pod nazwą Niebojęsięlatać (niebojesielatac.pl) służy polskojęzycznym pasażerom

 
 
 
Jej twórca Ulrik Pedersen, na co dzień pilot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS, podkreśla, że nowa aplikacja nie może całkowicie wyeliminować ekstremalnych objawów awiofobii.
„Od ponad piętnastu lat prowadzę kursy i wykłady dla osób które czują się niepewnie i są zdenerwowane podczas lotu. Nic bardziej nie łagodzi tych objawów niż rzeczowe wyjaśnienia najbardziej kompetentnej osoby na pokładzie, czyli pierwszego pilota. Dlatego, między innymi zapoznaję pasażerów z najczęściej używanymi podczas rejsów typami samolotów, pokazuję, które miejsca wybrać na pokładzie, aby złagodzić lęk, a także wyjaśniam podstawowe fakty, takie jak turbulencje, które są zjawiskiem całkowicie normalnym, a co więcej, nie są niebezpieczne”, mówi Pedersen.

 
 
W aplikacji możemy również posłuchać doświadczonego psychologa Torbena Kjeldsena, który od wielu lat pomaga pasażerom cierpiącym na awiofobię, a także zajmuje się rekrutacją nowych pilotów. Kjeldsen wskazuje tu, między innymi na zgubne skutki używania alkoholu jako środka mającego złagodzić nasz lęk i napięcie podczas lotu. „Alkohol w rzeczywistości wzmacnia objawy lękowe i niestety, jeśli używa się go jako sposób na zwalczenie napięcia, z każdym kolejnym lotem będziemy musieli stosować go w coraz większych ilościach” podkreśla psycholog.
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright Rekta Consulting 2018