www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Bau Pendant

wisząca lampa, zaprojektowana przez Vibeke Fonnesberg Schmidt dla firmy Normann Copenhagen

 Europejska Nagroda Konsumentów – 2011 dla duńskiego wzornictwa i Kopenhagi!
 
Pośród kilkunastu obiektów nagrodzonych przez konsumentów, znalazły się aż trzy duńskie firmy zaś
Kopenhaga otrzymała zaszczytny tytuł najlepszego miejsca, jakie warto odwiedzić w Europie w 2011 roku!
 
European Consumer Choice jest organizacją stworzoną aby nagradzać europejskie firmy, które podjęły wyzwanie i tworzą innowacyjne, inteligentne projekty, wnoszą wartość dodaną oraz ułatwiają korzystanie ze swoich produktów.
Produkty te wybiera nasz interdyscyplinarny zespół, ale współpracujemy także z partnerami z mediów oraz profesjonalistami z branży turystycznej, świata sportu i wzornictwa.

Organizacja ta powstała, aby umożliwić konsumentom ocenę produktów w oparciu o trzy podstawowe kryteria: łatwość obsługi, innowacyjność i design.
 

European Consumer Choice Zwycięzcy 2011>>>>
 

Bau Pendant - wisząca lampa z charakterem Nagrodzona Europejską Nagrodą Konsumentów – 2011


Bau to przypominająca rzeźbę wisząca lampa zaprojektowana przez Vibeke Fonnesberg Schmidt, która łącząc kolory, kompozycje i geometryczne kształty stworzyła niepowtarzalny i kreatywny projekt. Bau to wisząca lampa z charakterem.

 Projekt opiera się na nachodzących na siebie geometrycznych kołach, które wystają we wszystkich kierunkach. Bau ma charakterystyczny wzór, na który składają się kolorowe krążki o różnych kształtach i znajdujące się poza ich środkami połączenia, co sprawia, że lampa sprawia wrażenie żywej i organicznej. 

Projekty autorstwa Vibeke Fonnesberg Schmidt opierają się często na geometrycznych kształtach, a w lampie Bau widać także jej miłość do architektury. W języku niemieckim Bau oznacza konstrukcję i to właśnie konstrukcja lampy i jej kompozycja sprawiają wrażenie harmonijnego braku harmonii.

Vibeke Fonnesberg Schmidt wyjaśnia: „Elementy wystroju wnętrz nie muszą ograniczać się do przedmiotów, które wieszamy na ścianach, ale mogą one także stanowić integralną część bardziej funkcjonalnych przedmiotów, takich jak stół czy lampa. To daje nowe i ekscytujące możliwości dla osób urządzających pomieszczenia. Kiedy zmieniamy pozycję i patrzymy na Bau z innego miejsca, ostre geometryczne linie ulegają złamaniu.

Chciałabym, aby osoby patrzące na lampę Bau zastanawiały się, jak ona wygląda z drugiej strony. To musi oddziaływać na ludzką ciekawość”. 

Bau to dekoracyjna lampa, która pasuje zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i domów o odważniejszym wystroju.

Lampa Bau dostępna jest w dwóch różnych wersjach, a konsument składa ją sam – jest to pomysł, dzięki któremu lampa oferuje także element zabawy. 


Lampa została zaprojektowana dla designerksiej firmy Normann Copenahgen i jest przez nią sprzedawana, dostępna również w Polsce. 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018