www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Hotel Bella Sky Comwell
Otwarty w maju 2011

     
 

Zobacz galerię zdjęć>>>

Kontakt:
Hotel Bella Sky Mariott
Center Boulevard 5
2300 Kopenhaga S
Tel+45 70 274 274
www.marriott.com

Tańczące Wieże – nowy hotel w kopenhaskiej dzielnicy Orestad
Hotel Bella Sky Comwell

Dzielnica Orestad – swoista pracowania architektów i designerów wzbogaciła się o nowy budynek projektu pracowni 3XN.
Hotel Bella Sky Cromwell w kopenhaskiej dzielnicy Orestad otworzył swoje podwoje dla gości już w maju 2011 roku.


Hotel jest jednym z charakterystycznych punktów Ørestaden. Tworząc integralną częścią z największym w Skandynawii centrum wystawienniczym Bella Center, hotel Bella Sky Comwell  czerpie korzyści z optymalnej lokalizacji między centrum Kopenhagi, stołecznym lotniskiem i Ørestaden.

Dwie hotelowe wieże wyglądają jak nieco nieśmiała para, która odchyla się od siebie. Dzięki temu nachyleniu z wszystkich pokoi w każdej z wież rozciąga się niczym niezasłonięty widok na płaski krajobraz. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu lotniczego (w pobliżu znajduje się lotnisko) maksymalną dopuszczalną wysokość ustalono na 75 m, co uniemożliwiło budowę jednej wysokiej wieży.

Z 814 pokojami, 30 salami konferencyjnymi, 3 restauracjami, 2 barami, spa i centrum odnowy biologicznej, Bella Sky Comwell jest największym hotelem typu design w Skandynawii.


Wizja 3XN – zrównoważony rozwój w architekturze

Dwie wieże hotelu Bella Sky Comwell stoją blisko obok siebie i przypominają tańczącą parę.

Wieże odchylają się od siebie, tworząc przestrzeń, dzięki której wszyscy goście mogą w pełni cieszyć się niesamowitym widokiem na Amager i panoramę Kopenhagi.

Dzięki temu dwie wieże nie tylko wpisują się w panoramę Kopenhagi, ale także tworzą własną przestrzeń łączącą inne wysokie budynki w Ørestaden, co podkreśla, że dzielnica jest nowym obszarem miejskim.

Ustawione pod kątem fasady i odchylające się budynki są także wyrazem efektywnego i optymalnego wykorzystania standardowej logistyki hotelowej. Otwartą przestrzeń stworzono dzięki podzieleniu przestrzeni „normalnego“ przejścia, a następnie odsunięciu od siebie obu części po skosie.Studio 3XN zaprojektowało Bella Sky jako punkt charakterystyczny dla całego Ørestaden.

Dzięki wieżom w tej płaskiej okolicy pojawił się zaskakujący, pionowy punkt odniesienia - brama będąca nowoczesnym dodatkiem do historycznej panoramy Kopenhagi i kilku tradycyjnych, ale efektownych wizualnie punktów orientacyjnych.

Stanowiąc bramę do centralnej części Ørestaden, Bella Sky Comwell wskazuje w kierunku Kopenhagi i intensyfikuje nasze postrzeganie przestrzeni miejskiej.

Kim Herforth Nielsen, założyciel 3XN i dyrektor kreatywny, wyjaśnia:

„Wyzwaniem było zbudowanie dwóch wież o jednej podstawie, co umożliwiało stworzenie jednego holu. Bardzo ważne było dla nas także zaprojektowanie budynku opartego na zasadnie zrównoważonego rozwoju. Obejmowało to ochronę budynku przed ciepłem słonecznym i zabezpieczenie go przed utratą ciepła, co oznaczało, że jego fasada nie mogła być zbudowana ze szkła w stopniu większym niż 50%. Efekt izolacyjny uzyskaliśmy dzięki strukturze fasady. A struktura ta, utworzona przez linie ukośne i pionowe, podkreśla wygląd budynku poprzez zachowanie kierunku skrętu wież".

 

Wystrój wnętrz


Wystrój wnętrz w Bella Sky Comwell opiera się na innowacyjności klasycznego hotelu. Bella Sky Comwell nawiązuje do tradycji uznanego skandynawskiego wzornictwa, dlatego wykorzystano w nim proste elementy ze stylowych materiałów, które odzwierciedlają ekskluzywność tego miejsca. Ma to na celu stworzenie nowoczesnego hotelu, który odzwierciedla pulsującą energię miasta a równocześnie zapewnia intymną przestrzeń.

Staje się to jasne po wejściu do holu, gdzie dostrzegamy specjalnie zaprojektowaną instalację świetlną oraz meble obite tapicerką, która dyskretnie nawiązuje do struktury fasady budynku.

Hol to pokój w pokoju, w którym wykorzystano materiały spotykane w naturalnym otoczeniu hotelu, dzięki czemu miękko i intymnie kontrastuje on z miastem.

Na przykład w holu i restauracji ściany pokrywają rośliny, miejsce z kominkiem w lobby otoczone jest trzcinami a ściana za recepcją wygląda jak sterta drewna na opał.

Klasyczne, nieruchome stoliki zastąpiono ruchomymi elementami, które zapewniają indywidualną obsługę.Wizja i żartobliwe podejście architekta do fasady znajduję swe odzwierciedlenie w hotelowych pokojach.

Nachylenie wież zapewnia panoramiczny widok, który zmienia się, kiedy przechodzimy do innej części budynku.

Projekt architektoniczny tworzy ponad 200 różnych kombinacji w 814 pokojach.

Klasyczne linie przerywane są naturalnymi materiałami, takimi jak jesion i dąb palony, czerwonymi, purpurowymi i zielonymi detalami oraz specjalnie zaprojektowanymi dywanikami i meblami.

Koncepcja projektu zakłada duże zróżnicowanie pokoi, które z jednej strony dają się rozpoznać, a z drugiej strony zapewniają nowe doświadczenia w trakcie każdego pobytu.


 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018