www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Nieformalna elegancja
Poczekalnie klasy biznes

Lobby Pokój spotkań Restauracja
Lobby Radisson Blu Royal Jacobsen
 
Zobacz:
 


 

 
 
Spotkanie na pokładach samolotów  SAS z duńskim wzornictwem
City break w Kopenhadze
Skandynawskie Linie Lotnicze SAS (Scandinavian Airlines System) powstały w 1946 roku w wyniku połączenia trzech skandynawskich przewoźników Danii, Norwegii i Szwecji.

Od samego początku linie  SAS kilkakrotnie wpisały się w historię lotnictwa cywilnego, między innymi wprowadzając w 1954 roku połączenie Kopenhaga- Los Angeles, SAS jako pierwsze linie lotnicze na świecie zaoferowały regularne loty nad obszarem polarnym.

Wzornictwo

SAS również zaznaczył bardzo mocno swoją obecność w historii duńskiego wzornictwa poprzez otwarcie swego flagowego hotelu SAS Royal w Kopenhadze, działającego obecnie jako luksusowy Radisson Blu Royal.
SAS Royal, rozpoczął swoją działalność w 1960 jako pierwszy hotel sieci SAS Hotels. Zbudowany przy Vestrebro, naprzeciwko Ogrodów Tivoli, został całkowicie zaprojektowany przez Arne Jacobsena.
Dzisiaj hotel obchodzi swoje 50 urodziny i jest uznaną ikoną światowego wzornictwa.
Warto spędzić weekend, by zobaczyć również inne projekty Arne Jacobsena w samej Kopenhadze jak i jej okolicy.

Skandynawskie wzornictwo na pokładach SAS

Znane na całym świecie skandynawskie wzornictwo widoczne jest również na pokładach samolotów SAS. Od wyglądu samolotów po tace, fotele i uniformy członków załóg wszystko jest tu efektem wytężonej pracy projektantów.
Wyniki tej pracy można dostrzec we wszystkich szczegółach, z jakimi mają do czynienia klienci SAS zarówno w poczekalniach, jak i na pokładach samolotów.
Spotkania z designem są na każdym kroku, od momentu wejścia na pokład samolotu SAS, gdzie dostaniemy kawę z kultowego dzbanka projektu Marii Benktzon i Svena-Erica Juhlin, wyprodukowanego obecnie w milionach egzemplarzy, po pierwsze kroki na lotnisku Kastrup w Kopenhadze, hub-u linii SAS.
Twórczynią porcelany używanej przez SAS jest Ursula Much-Petersen ze sławnej duńskiej wytwórni Royal Copenhagen.
Szklanki i kieliszki zaprojektował Szwed Gunnar Cyren z Orrefors, a sztućce są dziełem Bo Bonfilsa z duńskiej firmy Georg Jensen.
Projekty te powstawały z myślą o otoczeniu, w jakim będą użytkowane, o ich walorach estetycznych oraz o zachowaniu charakterystycznego skandynawskiego stylu.
 
 Nieformalna elegancja: Poczekalnie klasy biznes

Lounges SAS-u oferują wszystko, co potrzeba, by móc kontynuować pracę nawet czekając na samolot. A więc dostęp do internetu dla komputerów, fax, telefon, komfortowe miejsce pracy, możliwość podłączenia laptopa, i wiele innych udogodnień.
Te szczególne poczekalnie zostały zaprojektowane ze specjalną uwagą na wzornictwo i kolorystykę tworzącą niezapomnianą atmosferę skandynawskiego stylu: odpoczynku, elegancji i ciepła.
O wystrój wnętrz zadbały najlepsze skandynawskie firmy projektanckie, których produkty można obejrzeć w lounges:
Porcelana - Królewska Kopenhaga (Royal Copenhagen), srebro (również przedmioty użytkowe) - Georg Jensen, szkło - Orrefors, przedmioty użytkowe - Kosta Boda.
 

Eryk Viking - ultranowoczesny design kabiny samolotu SAS

zobacz filmową prezentację>>>


W lutym 2015 roku odbył się pierwszy rejs samolotu dalekodystansowego SAS z całkowicie zmodernizowaną, nowoczesną kabiną.

Pasażerowie samolotu rejsowego z Kopenhagi do Nowego Jorku (Newark), oznaczonego numerem SK909, jako pierwsi mieli okazję podróżować w kabinie oferującej nowoczesny design, nowe i komfortowe fotele, nowy system rozrywki audio-video oraz dostęp do bezprzewodowego internetu.

Należący do SAS samolot Airbus A330, któremu nadano imię „Erik Viking”, zapoczątkował tym samym proces modernizacji wnętrz maszyn obejmujący siedem wykorzystywanych przez SAS Airbusów A330/A340.


Niezwykle nowoczesne wnętrze kabiny zapewnia większy komfort dzięki nowym fotelom we wszystkich klasach serwisowych. Wysokiej klasy system audio-wideo wyposażony został w duże ekrany HD, wszyscy pasażerowie mają także dostęp do WiFi.

Materiały i kolorystyka nowej kabiny zostały dobrane tak, aby stworzyć przyjazną i relaksującą atmosferę. Dzięki specjalnie zaprojektowanym fotelom w klasie SAS Go i SAS Plus, podróżni zyskują dodatkową przestrzeń. Wszystkie fotele w klasie SAS Business mają bezpośredni dostęp do przejść i można je rozłożyć w celu uzyskania maksymalnej wygody. Pościel dostarcza renomowana firma Hästens – najstarszy producent łóżek w Szwecji – to gwarancja, że warunki, w jakich pasażerowie będą odpoczywali, spełnią najwyższe standardy.

 

 
Oferta, rezerwacja lotów:  www.flysas.pl

 

© Copyright Rekta Consulting 2018