www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Bornholm
Majorka Północy

Kilka dobrych powodów, aby
pojechać na Bornholm:


• Śródziemnomorska aura
• Ciekawe muzea, oryginalne wystawy sztuki, otwarte pracownie artystów
• Parki rozrywki i muzea – dla całej
rodziny
• Malownicze miasteczka
• Fantastyczne plaże
• Raj dla rowerzystów
• Nieskażona natura
• Malowniczy zamek Hahmmershus
• Tajemnicze okrągłe kościoły
• Ciekawa kultura i wyśmienita
kuchnia
• Blisko i bezpiecznie

Bornholm dla aktywnych i ciekawych świata:

Zobacz!!! rowery, wędkarstwo, golf, nurkowanie, windsurfing, żeglarstwo, piesze 

 
Bornholm                                                                                              Poznaj smak udanych wakacji
Duńczycy wedle badań są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Przyjedź do Danii i poznaj źródło tego wyjątkowego, pozytywnego
nastawienia do życia.
 
Bornholm zwany Majorką północy, dzięki ciepłemu klimatowi i pięknej scenerii od zawsze przyciągnął artystów, obecnie słynie ze świetnej kuchni, nieskażonej przyrody i natury dobrej dla ludzi ceniących aktywne wakacje, jaki i dla dusz artystycznych.
 
 
 
 
 
 
 
Bornholm różni się od reszty Danii. Poczujesz to z chwilą, gdy postawisz stopę na jego skalistej ziemi. Ciesz się słońcem – jest go tu więcej niż gdzie indziej w Danii – na klifowym wybrzeżu ze wspaniałym widokiem największych ruin zamku Hammershus, lub pojedź rowerem przez Almindingen. Bornholm to piaszczyste plaże, klify i lasy.
 
Wakacje na rowerze, z kijem golfowym lub na jachcie…
 
To wszystko możliwe jest na Bornholmie. Wypożycz rower lub pojedź własnym, by poznać okoliczne pejzaże. Odwiedź jeden z warsztatów rzemiosła artystycznego i wędzarnię, żeby spróbować wędzonego śledzia – a może wybierzesz się też do restauracji Bryghuset w Svaneke? Jeśli lubisz grać w golfa, na Bornholmie masz do dyspozycji cztery osiemnastodołkowe pola, każde o innym charakterze. A dla miłośników żeglowania 19 niewielkich uroczych zatok – wyspa ma tylko 587 kilometrów kwadratowych, a więc do wybrzeża z dobrym wiatrem nigdy nie jest daleko.
 
Raj dla rowerzystów
 
Nie bez powodu Bornholm jest nazywany rajem dla rowerzystów. 235 kilometrów ścieżek rowerowych, poprowadzonych z daleka od ulicznego ruchu, zadowoli nawet najbardziej wybrednych amatorówtego sportu. Ścieżki są tak poprowadzone, by łatwo można było zatrzymać się na odpoczynek na campingu, polu namiotowym, w schronisku młodzieżowym, czy hotelu. A do zobaczenia i zwiedzenia jest po drodze sporo atrakcji: wspomniane już Muzeum NaturBornholm z ciekawymi interaktywnymi ekspozycjami, Park wodny Joboland, Centrum Średniowiecza, a także wytwórnie szkła artystycznego i wędzarnie śledzi. Warto też zatrzymać się, by spróbować słynnych w całej Danii słodyczy z małej wytwórni w Snogebaek i Svaneke.

 
Maleńkie wysepki: Christiansö i Frederiksö
 
Będą na Bornholmie, warto wybrać się na dwie maleńkie wysepki, Christianso i Frederikso, liczące około stu mieszkańców. Nie ma tam jednak żadnych większych zwierząt ani samochodów. Wyspy są ufortyfikowane i pozostają pod zarządem duńskiego Ministerstwa Obrony. Oprócz 20 zatrudnianych przez ministerstwo pracowników na wyspach mieszkają rybacy oraz artyści, których przyciągnęło tu piękno lokalnej przyrody. Na Christianso jest pole kempingowe i niewielki zajazd, z których korzystają turyści często odwiedzający wyspę w sezonie letnim.
 
 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018