www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Bornholm- ceramika

Ceramika artystyczna
Artyści i ich prace

Paradis Keramik Valent Clementin Helle Lund Hansen Eva Brandt Paradis Keramik Helle Lund-Hansen
 
 Praca na ECC 2016
Artystka Pernille Braun (Dania)
Tytuł: The Constant Glow
Zdjęcie: Dorte Krogh
 

 
Bornholm
Ceramika artystyczna  - European Ceramic Context 2018
05.09-11.11.2018

Na Bornholmie przeważają pracownie ceramiczne (keramik), działające w oparciu o lokalne złoża gliny. Największą z nich jest pracujące muzeum, urządzone w fabryce wyrobów ceramicznych Hjorths Fabryk w Ronne.

Wielu mistrzów formowania gliny otwiera swoje warsztaty dla zwiedzających. W galerii i instytucie sztuki Gronbechs Gard w Hasle zobaczysz to, co najlepsze w ceramice z Bornholmu.

Warto zajrzeć do Paradis Keramik w Bodlisker koło Nexo, Helle Lund-Hansen (HEKA Stentoj) w Nexo, Jans Keramik w Dueodde lub do Evy Brandt w Ronne.
 

 

European Glass Context 2018 05.09-11.11.2018

O pozycji wyspy w świecie ceramicznego rękodzieła świadczy fakt powierzenia Bornholmowi organizacji kolejnego, prestiżowego, europejskiego przeglądu twórczości w tej dziedzinie - Biennale European Ceramic Context 2018. To międzynarodowe wydarzenia jest organizowane co dwa lata, począwszy od 2006 roku.

Pierwsza kategoria ECC2018 obejmuje prace nominowane przez kuratorów - uznanych i doświadczonych artystów - nagroda wynosi 10 000 euro.

Druga - ECC2018, daje pole wszystkim artystom, projektantom i twórcom, którzy zgłoszą się do konkursu nagroda wynosi 5 000 euro.
 
Prezentacje prac i wybór laureatów odbędzie się odpowiednio w Muzeum Sztuki Bornholmu (Bornholms Art Museum) oraz w fabryce Grønbechs Gård.
 
Dodatkowo podczas Biennalle odbywać się będą warsztaty, wykłady mistrzów oraz konferencje dotyczące statusu ceramiki i wzornictwa w postindustrialnym społeczeństwie.
  

European Ceramic and Glass Context 2018 

Bornholm - inspiruje, zobacz galerię>>

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018