www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Modele z drukarki 3D

Cisco
używa drukarki 3D

Projektowanie 3D Modem Cisco Modem Cisco  
 
 
CISCO – design z Kopenhagi
Linksys by Cisco Design – czyli wzornictwo sprzętu IT

 

CISCO - Europejskie Centrum Projektowe w Danii
Jak amerykańska firma ma wyjść naprzeciw gustom Europejczyków? Budując ośrodek wzornictwa w Danii - kolebce europejskiego wzornictwa!

 

W 2008 r. uroczyście ogłoszono otwarcie pod Kopenhaga Europejskiego Centrum Projektowego dla produktów konsumenckich firmy Cisco, w tym marki Linksys by Cisco. Zadaniem nowego centrum projektowego jest opracowanie oryginalnego wzornictwa dla produktów sieciowych do użytku domowego. Jednocześnie, dzięki zaangażowaniu międzynarodowej grupy specjalistów z różnych dziedzin nowe studio będzie też pełnić funkcje ośrodka badań nad preferencjami klientów.
„Europejscy klienci coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na jakość, ale i wygląd produktów” – mówi Eskild Hansen, menadżer wzornictwa przemysłowego i kierownik Europejskiego Centrum Projektowego Cisco Consumer Business Group.

Centrum projektowe, usytuowane w pod Kopenhaga, ma ambicje tworzyć najbardziej funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania w branży. Podczas opracowywania nowych rozwiązań projektanci Linksys biorą pod uwagę przede wszystkim interakcje miedzy produktem a konsumentem. Oznacza to, że obok ciekawego wyglądu, produkty maja spełniać wymogi funkcjonalne i estetyczne na każdym etapie - od momentu zakupu aż do chwili przygotowania do eksploatacji. „Projektowanie to dla nas coś więcej, niż praca nad kształtem produktu. Analizujemy kolejno: wygląd, opakowania, wzornictwo artykułu, sposób jego obsługi, interfejs użytkownika. Chcemy zbliżyć się do klienta, wpływać na to, co czuje oglądając produkt w sklepie, jak reaguje biorąc go do reki, a następnie instalując w domu.” - dodaje Hansen. Obecnie studio zajmuje się 15 różnymi projektami. Prace prowadzone są przez sześciu głównych specjalistów, z których każdy odpowiada za inny obszar działań. Każdy z sześciu indywidualnych projektantów specjalizuje się w jednym lub kilku
obszarach, by powoływać do istnienia odnoszące sukcesy koncepcje. Studio wyposażone jest w drukarkę modeli trójwymiarowych, co umożliwia szybka ocenę koncepcji projektowych i zastępuję zlecanie tego procesu osobom trzecim. Dzięki takim narzędziom Europejski Zespół Projektowy oraz Zespół Amerykański mogą płynnie współpracować ze sobą, nawet pomimo bariery w postaci odległości i różnicy stref czasowych. Wśród pierwszych efektów pracy Europejskiego Centrum Projektowego znalazły się produkty sieciowe, a w tym niedawno wprowadzone na rynek eleganckie routery do użytku domowego.

Eskild Hansen - czołowy projektant Cisco
Kieruje Europejskim Centrum Projektowym w Danii. Jest jednym z czołowych projektantów konsumenckich rozwiązań grupy Cisco. Jego wizja jest odzwierciedlenie w projektowanych rozwiązaniach stylu życia, kultury i oczekiwań dzisiejszych użytkowników IT. W swej pracy wykorzystuje motywy duńskiej i skandynawskiej stylistyki, tworząc wzornictwo na miarę wymagań nowoczesnych wnętrz. Zanim dołączył do zespołu Cisco, kierował wzornictwem dla KiSS Technology, współtworząc projekty zdobywające światowe nagrody za design. Opracowywał rozwiązania dla takich firm, jak: Philips, Louis Poulsen, Deutsche Telecom, Torn, TDC, Swisscom czy Oticon. Swoja przygodę ze wzornictwem rozpoczął w Rockwell Group w Nowym Jorku oraz w zespole David Lewis Designers w Kopenhadze, pracując nad projektami Bang & Olufsen.
Jest właścicielem serii patentów, a jego dorobek wielokrotnie opisywany był w magazynach branży designerskiej, wzornictwa przemysłowego i marketingu. Esklid Hansen aktywnie udziela się w duńskiej i międzynarodowej społeczności projektantów, jest członkiem Design Management Institute w Bostonie oraz Duńskiej Izby Wzornictwa.
Specjalizacja:
Zarządzanie procesem projektowania, design, wzornictwo przemysłowe, innowacje, strategiczne planowanie stylistyki, rozwiązania z dziedziny elektroniki i IT, koncepcje długoterminowe, produkcja, projektowanie oświetlenia router i CISCO

Drukarka 3D firmy ZCorporation

© Copyright Rekta Consulting 2018