www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Legoland

LEGOLAND w Billund
Kraina zabawy

Legoland Lew Legoland - pelikany  Legoland - ulica
 
LEGOLAND ApS
Nordmarksvej
DK-7190  Billund
Denmark
 
 
LEGOLAND w Billund
- Kraina zabawy

 

LEGOLAND zaprasza !

Billlund, Środkowa Jutlandia.

 

Legoland w Billund powstał w 1968 r. Jest to miejsce niezwykłe. Nie tylko dlatego, że wiąże się z historią „od pucybuta do milionera”. Położony wśród pól, nasycony klimatem duńskiej prowincji – już sam dojazd tutaj wprawia w dobry nastrój. A gigantyczne klocki LEGO, umieszczone na poboczu drogi, dodatkowo oznajmiają, że zbliżamy się do krainy zabawy.
Legoland podzielony jest na kilka tematycznych działów. Najstarszą, być może mniej ekscytującą, ale także widowiskową część parku stanowi Miniland.

Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata, jak np. Biały Dom, Statua Wolności. Jest też lotnisko, na którym kołują samoloty, są kanały z pływającymi statkami.

Wszystko bajecznie kolorowe i w wersji mini – doprawdy można poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów. Bliższe zwiedzanie tej części parku można sobie jednak zostawić na koniec.

Wszystkie ruchome atrakcje Legolandu, jak kolejki, łodzie itp. przestają działać na godzinę przed oficjalnym zamknięciem parku i wtedy jest czas na obejrzenie Minilandu (ew. zakupy w firmowym sklepie LEGO).

Wszysto o Legolandzie: atrakcje, mapa, ceny biletów, godziny otwarcia, gdzie mieszkać i jak dojechać:

www.visitdenmark.pl


 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018