www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Lotnisko Kastrup_terminal3

Wybrane detale
lotnisko Kastrup

Lotnisko Kastrup "dziewczęta na lotnisku" Wyjście D2, Pirs D - Władcy przestworzy Kastrup - Gate C - Gra światła Elipsa
Lotnisko Kastrup GateA_mozaika Lotnisko Kastrup, terminal3 Lotnisko Kastrup_Pier_C 

Terminal 3 – Rzeźba z brązu „Dziewczęta na lotnisku”

Wyjście D2, Pier D - Władcy przestworzy

Pier C – Gra światła Elipsa

Pier A - Mozaika - labirynt z czarnego marmuru

Lotnisko Kastrup w Kopenhadze >>>

 

Lotnisko Kastrup w Kopenhadze
Idealne połączenie funkcji i sztuki

Wzornictwo użytkowe na lotnisku 

Lotnisko Kastrup w Kopenhadze jest największym lotniskiem w regionie nordyckim, i hub-em dla Skandynawskich Linii Lotniczych SAS.Lotnisko Kastrup, odnotowało kolejny, rekordowy wynik, obsługując w 2014 roku 25 mln pasażerów.
To już czwarty rekordowy rok z rzędu, przy czym liczba ta odzwierciedla wzrost o 6,5 % - lub w ujęciu liczb bezwzględnych - o 1 560 063 pasażerów w porównaniu do 2013 r.
Największą grupę turystów stanowią Norwegowie, Szwedzi, Niemcy i Brytyjczycy, ale wzrost odnotowano również dla turystów z Hiszpanii, Francji i Włoch.

To prawdziwe wrota do Skandynawii, która już na lotnisku objawia swoje niewątpliwe piękno poprzez najwyższej klasy duńską architekturę, sztukę i finezyjne wzornictwo.
 
Czy jest możliwe połączenie prostoty i wyrafinowania, wysokiej klasy sztuki ze zatłoczonym miejscem, pełnym spieszących się ludzi?
To trudne zadanie postawili sobie projektanci i artyści działający na kopenhaskim lotnisku Katrup. Ich pracę i zamysł w pełni popiera i rozumie zarząd lotniska.
Niels Boserup, prezes i dyrektor zarządzający portu lotniczego w Kopenhadze mówił podczas otwarcia nowego Terminala 3 w 1998 roku:

„Dzieło sztuki na lotnisku musi funkcjonować w trudnych warunkach. Aby przyciągnąć uwagę pasażerów musi konkurować ze znakami, reklamami i kuszącymi wystawami sklepowymi. Nigdy nie wzbudzi takiego zainteresowania oglądających, jak wtedy gdy jest podziwiane w zaciszu galerii czy w domu. Dzieło sztuki musi dobrze wpisywać się w otoczenie, a jednocześnie musi być wystarczająco dobrze widoczne, aby przyciągać uwagę ludzi szybko przemieszczających się z miejsca w miejsce", I dodaje:
„Przez kopenhaskie lotnisko przechodzi dziennie ponad 50 000 ludzi. Wierzymy, że czyste i ciche lotnisko będące przykładem imponującej architektury i wysokiej jakości wzornictwa oraz dobra, przyciągająca uwagę sztuka, pomagają pasażerom zrelaksować się i zapewnić im przyjemny początek podróży".Zobacz więcej o wzornictwie i architekturze Lotniska Kastrup>>>

Lotnisko w Kopenhadze ponownie uznane za najbardziej efektywne,

   lipiec 2015>>>

Kastrup designer guide - pobierz plik (pdf 0,5 Mb)

 

© Copyright Rekta Consulting 2018