www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Najciekawsze hotele
Kopenhaga

Radison SAS Royal  Cabin Metro Hotel 
 
Radisson Blu Royal
Hilton Copenhagen Airport
Hotel FRONT
Hotel Skt. Petri
Hotel FOX
Avenue Hotel
Copenhagen Island
Hotel Alexandra i Hotel Imperial
Danhostel Copenhagen City
CABINN Metro
Kopenhaskie hotele - wzornictwo, które wzbogaca życie
Wzornictwo w Kopenhadze

 

Wzornictwo tradycyjnie kojarzy się z nadawaniem kształtu, formowaniem. Jednak na wzornictwo można również spojrzeć jak na narzędzie do rozwiązywania problemów. Lepsze rozwiązania nie powstają tylko dzięki produkowaniu nowszych, ładniejszych i lepszych przedmiotów, ale także dzięki projektowaniu lepszych strategii całościowych, formowaniu pojęć ogólnych i oferowaniu lepszych usług. Takie są właśnie najnowsze, kopenhaskie hotele.

 

Radisson Blu (znany jako SAS Royal) Hotel - mistrzowskie dzieło Arne Jacobsena
Clarion Hotel® Copenhagen Airport
Hotel FRONT 
Hotel Skt. Petri - ekskluzywny hotel boutique
Hotel FOX - każdy pokój inny
Avenue Hotel – nowe wnętrza w klasycznej oprawie
Copenhagen Island - hotel na sztucznej wyspie

Hotel Alexandra  - w hołdzie dla duńskiego wzornictwa
AC Hotel Bella Sky Copenhagen – Tańczące wieże
CABINN Metro - największy hotel w Danii projektu Daniela Libeskinda

 

Radisson Blu (znany jako SAS Royal) Hotel
W 2002 roku Kopenhaga obchodziła stulecie urodzin Arne Jacobsena, nazywanego często ojcem chrzestnym duńskiego wzornictwa przemysłowego.

Radisson Blu RoyalZmarły w 1971 roku Jacobsen był jednym z pionierów funkcjonalizmu, a jego projekty pomogły zdefiniować nie tylko pewien styl architektoniczny, ale całą epokę wzornictwa przemysłowego. Jednym z jego najważniejszych dzieł architekta jest stojący naprzeciwko Tivoli Radisson Blu Royal Hotel, pierwszy kopenhaski drapacz chmur. Sławna troska Jacobsena o detal obejmuje tutaj każdy aspekt budynku, włącznie z klamkami przy drzwiach. W hołdzie dla artysty w pokoju hotelowym numer 606 do dziś zachowano oryginalne meble i inne wyposażenie zaprojektowane przez Jacobsena.

Na ostatnim piętrze hotelu mieści się Alberto K, wyśmienita restauracja nosząca imię pierwszego dyrektora hotelu, która również zachowała oryginalne wyposażenie według projektu Jacobsena, włącznie ze sztućcami, których używano w filmie „2001 – Odyseja kosmiczna”.

Zobacz więcej o Radisson Blu Royal Hotel

 

Clarion Hotel® Copenhagen Airport

Nowoczesne skandynawskie wzornictwo w swym najlepszym wydaniu. 

Clarion Hotel® Copenhagen Airport>>>

 

Hotel FRONT -hotel dla snobów czy unikalny mix designerski?

Hotel Front to przyjazny i trendy hotel, wyróżniający się powściągliwą elegancją i wyrafinowaniem. Strojepersonelu szyje na miarę duńska firma projektantów mody Martinique/ Inwear. Z okien hotelu rozciąga się malowniczy widok na nabrzeże i stojący naprzeciw budynek Opery Kopenhaskiej.

 Uniwersalizm hotelu Front znosi zimną, minimalistyczną koncepcję i oferuje bardzo osobiste uczucie kontrastu- nowe koncepcje spotykają się tutaj ze ikonami dizajnu.  

Na zdjęciu pokój typu Suite z fotelami Lobster autorstwa duńskich projektantów. Olaf Lund i Eva Paarmann stworzyli serię krzeseł i foteli przypominających... wyżłobione skorupki po orzechach laskowych.
Projektanci zaprezentowali nową linię będących już w sprzedaży mebli, podczas Kopenhaskiego Tygodnia Designe'u. Składają się na nią krzesła Lobster, Zquare, Troll Chair, Zun i Zeen.

Zobacz galerię zdjęć>>>

 

Hotel Skt. Petri - ekskluzywny hotel boutique


Hotel Skt. Petri to słynny, pięciogwiazdkowy hotel  w kopenhaskiej dzielnicy łacińskiej.

Pierwotnie w tym budynku, zbudowanym w 1928 roku przez duńskiego architekta Wilhelma Lauritzena zgodnie z estetycznymi wymogami funkcjonalizmu, mieścił się bardzo popularny dom towarowy.

Restauracją hotelową jest tu Brasserie Bleu, klasyczna francuska brasseria z tradycyjną kuchnię francuską i bezpretensjonalną obsługą.


Hotel Skt. Petri jako jedyny w Danii należy do ekskluzywnego Klubu Hoteli Butikowych na świecie.

Zobacz galerię zdjęć>>>

 

 

Hotel FOX - każdy pokój inny


Został otwarty w 2005 roku. Do współpracy zaproszono 21 artystów, by na nowo zaprojektowali wnętrza 61 pokojów gościnnych, dając im wolną rękę. Renowacja hotelu zaczęła się w styczniu 2005 roku. Hotel FoxW wyniku tych działań Hotel Fox jest dzisiaj całkowicie nowym rodzajem hotelu, nie mającym odpowiednika na całym świecie – mamy tu najbardziej eklektyczną kolekcję różnych stylów wzornictwa miejskiego, jaką można sobie wyobrazić.


Hotel FOX pozostanie wzorem nowej koncepcji młodzieżowej turystyki oraz odzwierciedleniem młodzieńczej mobilności. Nie dość, że pokoje gościnne mogą się pochwalić zapierającym dech w piersiach wystrojem i najnowocześniejszym wyposażeniem, to jeszcze można je wynająć za całkiem przyzwoitą ceną. Można nawet powiedzieć, że Hotel FOX oferuje najlepszy stosunek kosztów do korzyści, jaki w tym mieście znajdą młodzi turyści.
Latem na hotelowym tarasie czynny będzie bar z najmodniejszymi drinkami i daniami kuchni FOX.

Zobacz galerię zdjęć>>>


Avenue Hotel


Avenue Hotel na Aaboulevarden, otwarty ponownie w listopadzie 2005 roku, mieści się w pięknym klasycznym gmachu zaprojektowanym przez architekta Emila Blichfeldta, który zaprojektował również główne wejście do Tivoli.

W Avenue wszystko podporządkowane jest nieskazitelnej linii. Od samego początku chodziło o to, by stworzyć projekt klasyczny i ponadczasowy. Służą temu podłogi z jasnego dębu, długie, białe kotary oraz kominki z piaskowca w lobby. Na ścianach wiszą zdjęcia najsławniejszych duńskich fotografików, a personel ubiera firma Danish DAY Birger & Mikkelsen.

Zobacz galerię zdjęć>>>

 

Copenhagen Island - hotel na sztucznej wyspie projektu Kima Utzona

Copenhagen Island HotelGrupa hotelarska Arp-Hansen otworzyała w sezonie letnim 2006 nowy hotel – Copenhagen Island, który ulokowany jest na sztucznej wyspie w Porcie Kopenhaskim. Nowo wybudowana wyspa połączona jest mostem z dzielnicą nadbrzeżną miasta. Autorem tego wyjątkowego projektu jest Kim Utzon, uznany architekt, mający doświadczenie w tworzeniu obiektów, w których doznania związane z obecnością elementów wody, światła i nieba mają kluczowe znaczenie.

Copenhagen Island jest wyjątkowym hotelem z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami a wyrafinowana architektura i atrakcyjne udogodnienia oferowane przez hotel sprawiają, że nie go można porównać z jakimkolwiek innym obiektem.
Znakiem rozpoznawczym hotelu jest 7-piętrowa szklana wieża, przez której ściany goście przechodzący po zawieszonych kładkach mogą widzieć port i dachy zabudowań miejskich.
Koncepcja funkcjonowania obiektu wywodzi się od filozofii przyjętej przez grupę Arp-Hansen: „Wyjątkowy hotel, wyjątkowy budynek, w wyjątkowym miejscu”.

Zobacz galerię zdjęć>>>


Hotel Alexandra


w hołdzie dla duńskiego wzornictwa ozdobiono siedem pokojów pracami Arne Jacobsena, Ole Wanschera, Hansa J. Wegnera, Børge Mogensena i Finna Juhla.

Zobacz galerię zdjęć i opis pokojów >>>

 

 


 

AC Hotel Bella Sky Copenhagen

Hotel jest jednym z charakterystycznych punktów Ørestaden. Tworząc integralną częścią z największym w Skandynawii centrum wystawienniczym Bella Center, hotel Bella Sky czerpie korzyści z optymalnej lokalizacji między centrum Kopenhagi, stołecznym lotniskiem i Ørestaden.

Dwie hotelowe wieże wyglądają jak nieco nieśmiała para, która odchyla się od siebie. Dzięki temu nachyleniu z wszystkich pokoi w każdej z wież rozciąga się niczym niezasłonięty widok na płaski krajobraz. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu lotniczego (w pobliżu znajduje się lotnisko) maksymalną dopuszczalną wysokość ustalono na 75 m, co uniemożliwiło budowę jednej wysokiej wieży.


 

Zobacz galerię zdjęć>>>

 

CABINN Metro - największy hotel w Danii

W 2009 r został otwarty największy hotel Danii - CABINN Metro w Kopenhadze. Ten wyjątkowy obiekt zaprojektowany został przez Daniela Libeskinda, światowej sławy architekta i urbanistę.


Daniel Libeskind rodził się w 1946 roku w Łodzi, jest autorem architektury wnętrza Duńskiego Muzeum Żydowskiego w Kopenhadze, mającego siedzibę w Bibliotece Królewskiej, ale w swej karierze projektował już gmachy ważnych instytucji kulturalnych i komercyjnych, takich jak muzea, sale koncertowe, centra konferencyjne i handlowe (m.in. World Trade Center w Nowym Jorku), a także uniwersytety, apartamentowce, hotele i budynki mieszkalne.

Cabin Metro HotelHotel CABINN Metro znajduje się w północno-zachodniej części Ørestad, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Kopenhagi i w pobliżu centrum miasta, które jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów urbanistycznych w Europie.

Usytuowany jest zaledwie 4-5 kilometrów od kopenhaskiego lotniska Kastrup, a dzięki położeniu hotelu na rogu Center Boulevard i Arne Jacobsens Allé w Ørestad, goście mają wspaniały widok na Amager Faeledvej i Royal Golf Center. Jednocześnie hotel sąsiaduje z największym centrum handlowym w Danii - Fields, centrum kongresowo- wystawienniczym Bella Center oraz stacją metra, co ułatwi gościom komunikację z innymi częściami Kopenhagi oraz szwedzkim Malmo.

Hotel w zamyśle ma stać się jednym z architektonicznych punktów orientacyjnych miasta, wyróżniając się charakterystycznymi, czerwonymi szczytami i niebiesko-szarą, oryginalna fasadą. Oferuje 750 pokoi, przez co obiekt ten jest największym hotelem w Danii.

CABINN Metro ma swojej ofercie centrum konferencyjne mogące pomieścić 200 osób, goście mają także do dyspozycji restaurację na 150 osób, bezpłatny internet bezprzewodowy we wszystkich pokojach i hotelowym lobby, 24-godzinną recepcję, lobby bar, centrum usług dla biznesu oraz kafejkę.

 Zobacz galerię zdjęć>>>

 

© Copyright Rekta Consulting 2018