www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Kopenhaga uznawana jest za centrum skandynawskiego wzornictwa, które cieszy się popularnością na całym świecie, jednak można w niej zobaczyć o wiele więcej.

Popularności i uznanie dla duńskiego design wciąż rośnie. To co na początku było wzornictwem opierającym się na czystych, prostych formach, przeznaczonych do codziennego użytku, przekształciło się w eleganckie projekty dla wyrafinowanych i ceniących dobry styl klientów na całym świecie.

Od lat 50., kiedy standardy wyznaczył Arne Jacobsen, Duńczycy są siłą, z którą świat designu musi się liczyć. Wciąż pojawiają się gwiazdy o międzynarodowym formacie, nowe talenty, które kwestionują i przesuwają granice wytyczone na desce kreślarskiej przez poprzednie pokolenie.

Od czasów, kiedy Arne Jacobsen i Verner Panton, projektanci o międzynarodowej sławie, umieścili Danię na mapie światowego wzornictwa, nowe pokolenia duńskich designerów wciąż projektują budynki, przedmioty i tkaniny, które są zarówno nowoczesne, jak i ponadczasowe. Kopenhaga jest miejscem, gdzie rodzą się pomysły, które doprowadziły do powstania projektów uznawanych za klasyczne już dziś i te, które mogą zostać uznane za klasyczne w przyszłości.

Niezależnie od tego, czego poszukujemy – pomysłu na projekt domu, wystój wnętrza, filiżankę do espresso czy nowy model roweru - inspirację można znaleźć na kopenhaskich ulicach, w licznych sklepach, galeriach, salonach wystawienniczych i muzeach.

Dzięki dogodnym połączeniom oferowanym lotniczym m.in. przez Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Wizzair, LOT oraz promowyn  to designerskie miasto jest zaledwie kilka kroków od Polski.

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018