www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Podróż po designerskiej Skanii
Norrgavel - firma z tradycjami i troską o środowisko

     
 
 Na stronie StrefaNord i TT Line, przewoźnika promowego do Skandynawii przedstawiamy ciekawostki i atrakcje regionu Skanii, opisane przez podróżników i blogerów podrużujących promami TT Line.

 Smaki Skanii - doskonała kuchnia oparta o naturalne produkty>>>

 Alternatywny przewodnik po Malmo>>>

 Szlakiem wikingów - tajemnicze Ales Stenar

Szwedzkie wzornictwo
Podróż po designerskiej Skanii

Jasne drewno, delikatne kolory, funkcjonalny wygląd i prosta elegancja. Niezależnie od tego czy szukacie pomysłu na odświeżenie waszego domu, planujecie kupno nowej sofy czy kilku filiżanek do herbaty, skandynawski design wniesie unikalny i niespotykany nigdzie indziej powiew kojącego minimalizmu.

Skandynawski styl, który zaczął rozwijać się na  początku 1950 roku, obecnie jest rozpoznawalny i uwielbiany na całym świecie.

Styl ten, reprezentuje estetykę która uważana jest za ponadczasową. Prostota. Minimalizm. Funkcjonalność.

Wiele dawnych marek jest wciąż w produkcji, ciesząc klientów z całego świata. Piękne i funkcjonalne obiekty powinny być dostępne dla wszystkich - to idea która przyświeca skandynawskiemu designowi. Dzięki połączeniu świetnego wyglądu z wykorzystaniem tańszych materiałów wszyscy mogą cieszyć się pięknymi wnętrzami, nie wydając majątku na meble.

W Skanii, najbardziej wysuniętym na południe regionie w Szwecji, znajdziecie szeroki wybór miejsc gdzie możecie podziwiać i kupować dzieła szwedzkich projektantów, zarówno z małych manufaktur jak i  dużych sieciówek - prosto ze Szwecji i jak i jej nordyckich sąsiadów.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc dla miłośników świetnego designu.

Większość sklepików znajdziecie w Malmö, największym mieście w Skanii, ale kilka ukrytych perełek znajduje się w mniejszych miasteczkach, a nawet na farmach.

Zabieramy Was w podróż po designerskiej Skanii

Pierwszy pszystanek  to firma i sklep Norrgavel, która w 2018 roku obchodziła swoje 25-lecie

– najlepsze szwedzkie wzornictwo

W centrum Malmö znajdziecie tradycyjny szwedzki sklep z meblami, akcesoriami wystroju wnętrz, w którym dużą wagę przykłada się do produkcji ekologicznych i zrównoważonych produktów.

Sklep jest wart odwiedzenia ze względu na wyjątkową atmosferę i piękne, eleganckie meble. Niezwykłe wzornictwo charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, wydobywając esencję z tradycyjnego szwedzkiego designu.

Firma określa swoje wartości jako humanistyczne, egzystencjalne i ekologiczne jednocześnie dążąc do zmiany sposobu widzenia mebli. Wszystkie produkty dostępne w Norrgavel posiadają certyfikaty ekologiczne oraz są wykonane z naturalnych materiałów.
 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018